AnasayfaBitcoinTwitter Hacklendi! İnsanlardan Bitcoin Topladılar

Twitter Hacklendi! İnsanlardan Bitcoin Topladılar

-

Apple, Bill Gates, Amerika’nın gelecekteki başkanı olarak görülen Joe Biden, Barrack Obama, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Elon Musk, Kanye West, Michael Bloomberg, Uber, dünyanın bilinen en zengin adamı Jeff Bezos ve İsrail devlet başkanı Binyamin Netanyahu’nun hesapları hacklendi. Bütün bu hesaplardan benzer paylaşımlar yaparak Bitcoin isteyen hackerlar son dönemde yaşanan en büyük siber saldırıya imza atmış oldular. Aynı zamanda Twitter’ın da borsa değerini yüzde 3’ün üzerinde düşürdü.

Kolay Para Kazanmak İsteyenler Dolandırıldı

Hackerlar paylaştıkları mesajda bir Bitcoin cüzdan adresi paylaştılar ve bu adrese bin dolar gönderen kullanıcılara 2 bin dolar geri ödeme yapacaklarını belirttiler. Bunun yanında da sınırlı bir süre koyan hackerlar kullanıcıların aceleyle ve düşünmeden göndermelerini hedeflediler. Bu paylaşımların dünyaca tanınmış ve zengin olduğu bilinen kişilerin hesaplarından yapılması kullanıcıların güvenini kazanmak konusunda büyük rol oynadı.

Hackerlardan İlk Açıklama Geldi

Kim oldukları ve hangi gruba dahil oldukları bilinmeyen hackerlardan ilk açıklama geldi. Yaptıkları açıklamaya göre toplanan paranın doğru yerlere gideceğini ve bu saldırının bir yardım saldırısı olduğunu belirttiler.

Twitter’dan Açıklama Gecikmedi

Twitter destek hesabından paylaşımda bulunan Twitter yetkilileri, bir güvenlik açığı olduğunun farkında olduklarını ve bu konu üzerinde çalışma başlattıklarını aynı zamanda da sorunu düzeltmek için adımlar attıklarını belirttiler. Kısa süre içerisinde de tekrar bilgi vereceklerini açıklayan ekibin kullandığı Twitter destek hesabı bu açıklamanın üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra hacklendi.

Kripto Para Borsaları Saldırıdan Payını Aldı

Binance ve Bitfinex başta olmak üzere küçük büyük birçok kripto para borsası hacklenerek diğer hesaplardan paylaşılan mesajlara benzer mesajlar paylaşıldı. Bu tarz büyük kripto para borsalarının Bitcoin isteyerek 2 katını geri vereceklerini belirtmesi kullanıcıların güvenirlik konusunda hiçbir şüpheye düşmeden belirtilen cüzdana göndermelerini tetikledi.

Saldırıyı Nasıl Yaptılar

Hackerlar, Twitter Core sistemi üzerinde ve üçüncü parti uygulamalarda bir güvenlik açığı fark ettiler ve bu açığı kullanarak birçok ünlü kişileri, kripto para borsalarını ve büyük teknoloji şirketlerin hesaplarını ele geçirdiler.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...