AnasayfaBitcoinTether (USDT) Nedir?

Tether (USDT) Nedir?

-

Tether (USDT), Tether Limited şirketi tarafından Temmuz 2014’te kurulan bir stabil kriptopara birimidir. Tether’in sembolü “₮”dir. İlk tasarlandığında yani kurulduğu zaman adı RealCoin olarak anıldı. Ama daha sonra Kasım 2014’te adı Tether olarak değiştirilmiştir.

Nasılsa ki dünyanın ağır basan ve diğer kurlarla etkileşiminde referans olarak kullanılan para birimi dolarsa, Tether (USDT)’de kriptopara piyasasının belirleyici birimi olmaya çalışan bir dijital varlıktır. Bu kriptopara birimi, hacimsel değerini sirkülasyon sayısına eşit tutmaya çalışarak fiyatını 1 dolardan sabitlemeye çalışır.

Tether neden kullanılır? Gerçekten ihtiyaç duyulan bir varlık mıdır?

Borsalar, platformlar ve cüzdanlar arasında bire bir eşleşmeli sabit dijital para birimi olması onu önemli kılar. Depolanabilir, gönderilebilir ve satın alınabilir. Sürekli 1 dolara eşit olması onu istikrarlı kılar.

Para göndermelerde veya alımlarda fiziksel paranın sirküle olması hem daha maliyetli hemde daha zordur. Ama stabil kriptoparaların masrafları az olur. Gönderimi de hızlı olacağı için daha pratik bir kullanıma sahiptir.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?