AnasayfaBitcoinSon Dakika: Facebook 'ta Bitcoin etiketi sansürlendi!

Son Dakika: Facebook ‘ta Bitcoin etiketi sansürlendi!

-

Dünyanın sosyal medya devlerinden biri olan Facebook, Bitcoin etiketini (hashtag) geçici olarak yayından kaldırdı.

“Topluluğumuzu Güvende Tutuyoruz”

Sosyal medya devinin daha öncede kriptoparalar hakkında çeşitli yasakları olmuştu. Fakat daha sonra yasaklara son vererek kendi kripto varlığı olan Libra Coin’i duyurmuştu. Sosyal medya lideri ve Google gibi dünya devi şirketler ICO ‘ların reklam yasağını duyurduğunda, piyasa büyük ölçüde alabora olmuştu. Fakat bu defa etkisi hiç duyulmadı bile. Çünkü Bitcoin her şeye rağmen ayakta kalmayı başardı.

Sitenin arama bölümünde “#bitcoin” araması yaptığımızda karşımıza çıkan yazı şu oldu.

#bitcoin konu etiketini içeren gönderiler burada geçici olarak gizlendi. Bu gönderilerdeki bazı içerikler Topluluk Standartlarımıza aykırı.

bitcoin facebook etiketi gecici yasak
Facebook, Bitcoin etiketi yasak görüntüsü

Konuyla ilgili ilk haberi ünlü yatırımcı ve analist The Moon, Twitter hesabından duyurdu.

Facebook’un güveninirlilik standartlarına aykırı !

“İnsanların Facebook’ta gördüğü içeriklerin güvenilir olduğundan emin olmak istiyoruz. Güvenilirliğin daha iyi bir paylaşım ortamı oluşturduğunu düşünüyoruz ve bu nedenle insanların Facebook’u kim olduklarını veya ne yaptıklarını gerçeğe uygun olmayan şekilde tanıtmalarını istemiyoruz.”

Yukarıda verilen metin başta olmak üzere çeşitli standartlara aykırı olduğu düşünüldüğü için BTC etiketi geçici olarak durdurulmuş durumda.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...