AnasayfaBitcoinHer şeye rağmen Bitcoin büyümeye devam ediyor

Her şeye rağmen Bitcoin büyümeye devam ediyor

-

2017 yılının Aralık ayında başlayan büyük boğa artışının hemen sonrasında çeşitli olumsuzluklar ile ayı piyasasından uzun süre çıkamamıştı. O dönemde kripto paraları tüm çevreler duymaya başlayınca sıkıntılarda ardı arkası kesilmemişti. Çünkü her kesime yayılmıştı ve herkes kendi görüşünü duyurmaktan çekinmiyordu. Bazı ülkeler çeşitli düzenleme ile kısıtlama getirdi. Facebook ve Google gibi dünya devi şirketler ICO ‘ların reklam yasağını duyurdu. Analistler bunun bir balon olduğunu söylemişlerdi. Ve piyasaya yapılan hack saldırıları ise işin en acı tablosunu doğurmuştu.

Fakat geldiğimiz sonuca (şimdilik) bakacak olursak, sonuç itibari ile Bitcoin ayakta ve son iki haftadır ciddi bir boğa koşuşunu gerçekleştiriyor.

Artık Daha Güçlü Ve Daha İstikrarlı

Onca olanlardan sonra tekrar büyüme kaydeden ve geleceğini kalıcı hale getirmeyi adım adım başlatan kripto paralar, bugün baktığımızda bütün dünyaya yayılmış durumda. Artık bazı ülkelerde ATM si bile var. Ülkemizde de şimdilik sadece İstanbul da bulunuyor. Koineks şirketinin girişimi ile mega kente kurulmuştur. Bazı ülkeler ise Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere çeşitli kripto para şirketleri ile anlaşma yaparak kendi teknolojik alt yapılarını Blockchain ile ileri seviyelere getirmek istiyorlar. Örneğin geçtiğimiz yıl Tayvan da bir kent IOTA ile anlaşarak, şehri akıllı teknolojiler ile donatmak istediklerini açıklamışlardı.

Amerika ‘da ise geçtiğimiz günlerde bir senatör Bitcoin’in yasaklanması için açıklama yapmıştı. Ama bu görüşü diğer senatörler tarafından hiç ilgi görmemişti. O senatörün gerekçesi de ABD dolarının zayıflayacağı yönünde bir iddiaydı.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...