AnasayfaBitcoinBTC Haftalık Kapanışı: Lider Kriptoda Fiyat Sıkışmış Durumda!

BTC Haftalık Kapanışı: Lider Kriptoda Fiyat Sıkışmış Durumda!

-

BTC Haftalık kapanışını, ilk defa Ocak 25 tarihinden beri gelen fiyat çizgisinin altında kapattı.

BTC 50 Haftalık Hareketli Ortalamasını da Kırdı!

Lider kripto para birimi Bitcoin, 50 haftalık hareketli ortalama çizgisinin ilk kez altında bir haftalık kapanış yaptı.

btc de haftalik kapanis
Kaynak: TradingView

BTC deki bu durum 2017-2018 yılına benzetiliyor. O dönemde yaşanan boğa-ayı döngüsünde bu çizginin çok kritik bir eşik olduğunu görebiliriz. Haftalık kapanışı bu çizginin altında yaptığımız noktadan itibaren düşüşün derinleştiğini yine o sezonda yaşamıştık.

2017 2018 ayi boga hareketleri
Kaynak: TradingView

Aslında aynısını 2013-2014 boğa-ayı döngüsünde de yaşamıştık. 50 haftalık hareketli ortalamayı kırdığımız noktada düşüş derinleşmişti. Şimdi yine aynı noktadayız ve fiyat oldukça sıkışmış bir durumda kalmış.

Bitcoin de olası senaryolar konuşulmaya devam ediyor. Ama üzerinde durulan bir kaç alternatif senaryo şu şekilde; Önce sert bir düşüş sonrasında hızlı bir toparlanma olabilir. Bunun yaşanmaması halinde ise yavaş yavaş düşüşe devamda edebilir ki bu çok can sıkıcı bir market halini alır. Son olarak olduğu yerden kendini yukarı taşıyabilir.

Genel olarak market kondisyonları, sinyalleri iyi bir duruma işaret etmiyor. Aşırı derecede bir fiyat sıkışması var ve bir noktada patlamak zorunda kalacaktır. İşin ilginç yönü ise sebebi de bir habere bağlanacak. Bu haberler ise şunlar arasından biri olabilir!

  • Hindistan yönetimi bu hafta kripto yasakları konusunda toplanacak.
  • ABD Hazine Bakanı Yellen başkanlığında toplanacak ABD düzenleyicileri, stabil kripto para birimlerini konuşacak.
  • 21 Temmuz Twitter CEO’su Jack Dorsey, Elon Musk ile Bitcoin word etkinliğinde karşı karşıya gelecek.
  • 26 Temmuz tarihinde de Tesla bilanço açıklaması yapacak ve BTC satıp satmadığını ya da yeni eklemeler yapıp yapmadığını öğreneceğiz.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...