Anasayfa Bitcoin Bitcoin tahmini yapan Tim Draper, BTC iki yıl içinde 250.000 dolara ulaşacak!

Bitcoin tahmini yapan Tim Draper, BTC iki yıl içinde 250.000 dolara ulaşacak!

-

  • Bitcoin tahmini yapan Tim Draper, dijital altının önümüzdeki iki yıl içinde 250 bin dolara kadar ulaşacağını söyledi.
  • BTC, Ekim ayının en düşük seviyesinden bugüne kadar toplam 17.800 dolar artış sağladı.

Bitcoin tahmini yapan Draper: Bu seviyeden sonra 10 kat artış gelebilir !

Bitcoin, Ekim ayının en düşük seviyesi olan 11 bin dolardan bu yana aşırı bir ralli geçirdi. 11.000 dolardan 27.800 dolara çıktı. Tabi bu durumda tarihi zirvesini tekrar yinelemiş oldu. BTC bir kaç saat önce 27.900 dolara yükselerek ciddi artış sinyallerine devam etti. Ve Wall Street önümüzdeki hafta iş başı yapacağı için önümüzdeki günlerde yükselmeyi daha da sürdürebilir.

Dünyaca tanınan bir girişim kapitalisti olan Tim Draper, BTC’nin uzun vadede büyümek elverişli bir zemini sahip olduğunu düşünüyor.

Tim Draper, Twitter hesabında Bitcoin’in 2022’nin sonunda veya 2023’ün başlarında bu seviyeden 10 kat daha büyüyeceğini yazdı. Bu da Bitcoin’in önümüzdeki iki yıl içinde 250.000 dolara ulaşabileceği anlamına geliyor.

Aslında Draper, uzun zamandır bu görüşünü röportajlarında ve sosyal medya kanallarında dile getiriyordu. İyi bir portföye sahip olduğunu da daha önce belirtmişti.

Draper, bunu söyleyen ilk kişi değil

Önümüzdeki piyasa döngüsünde Bitcoin’in 250.000 dolara ulaşacağı tahminini sadece Tim öngörmüyor. Bunu defalarca dile getiren bir çok analist var.

Ünlü Bilgisayar Programcısı ve yatırımcı John McAfee ‘de aynı şeyleri defalarca dile getirmiştir. Hatta McAfee’ye göre 500 bin dolar seviyesi bile kaçınılmaz olacaktır. Guggenheim Investments’ın küresel CEO’su Scott Minerd, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kıtlığı ve altından pazar payı alma potansiyeli nedeniyle önümüzdeki yıllarda 400.000 dolara ulaşabileceğini söylemişti. Özellikle altın payından büyük bir geçişin beklenmesi söz konusuydu.

Guggenheim Investments, ABD merkezli bir yatırım şirketidir. Firma milyarlarca dolar değerinde varlığı yönetiyor. Son iki ayda Bitcoin’e tahsisat yaptığını kamuya açıklamıştı. Bunu açıklayan ilk firmada değiller. Bu tarz dev firmaların son yıllarda yaptığı açıklamalar kriptopara sektöründe olumlu karşılık alıyor.

Minerd, Bloomberg’e verdiği röportajında şunları kaydetti:

Scott Minerd yatırım uzmanı ve Guggenheim Investments CEO

“Temel çalışmamız, bitcoin’in yaklaşık 400.000 dolar değerinde olması gerektiğini gösteriyor. Kıtlığa ve GSYİH’nın yüzdesi olarak altın gibi şeyler gibi göreli değerlemeye dayanır.”

— Scott Minerd

Bitcoin güncel fiyatı

Serbest piyasa verilerine göre 1 Bitcoin fiyatı 237,215.03 TL’den alıcı bulabiliyor. Amerikan Doları (USD) para birimi karşılığı ise $ 31,983.00 ediyor. Avro (Euro) karşılığında 1 BTC satın almak isterseniz de 26.280,56 ‘dan alım yapabilirsiniz.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Binance TR

binance ref kare

Bitcoin Yorum ve Haber

Bitcoin tahmini 2021

Ki Young Ju’dan Büyük İddaa: BTC Asla 28 Bin Dolar’ın Altına...

0
Ki Young Ju, CryptoQuant şirketinin CEO'su olarak görev yapan bir ünlü analist. İlginç çıkışları ile bilinen bu analiste göre BTC asla 28 bin doların...

Ethereum Yorum ve Haber

Bitcoin tahmini 2021

Ki Young Ju’dan Büyük İddaa: BTC Asla 28 Bin Dolar’ın Altına...

0
Ki Young Ju, CryptoQuant şirketinin CEO'su olarak görev yapan bir ünlü analist. İlginç çıkışları ile bilinen bu analiste göre BTC asla 28 bin doların...