AnasayfaBitcoinBitcoin, Golden Cross şeklini aldı

Bitcoin, Golden Cross şeklini aldı

-

Golden Cross (Altın Haç) olarak adlandırılan şamdan deseni, bitcoin’in kısa vadeli hareketli ortalaması uzun vadeli hareketli ortalamasının üzerine çıktığında ortaya çıkar. Kripto para biriminin günlük listelerinde 50 MA hareketli ortalama, 200 hareketli ortalamının üzerine çıktı. Bu da yatırımcıların 2020’de bitcoin’in yüzde 42’lik fiyat rallisinin bir diğer sinyali olarak görüldü.

Ancak değerli metaller ile döviz paritelerinin tarihine baktığımızda, Golden Cross’ların uzun vadeli yukarı yönlü hareketleri tahmin etmede her zaman doğru olmadığını bunun aksi yönde hareketininde mümkün olduğunu göstermektedir. Örneğin altın piyasasında, yükseliş devam göstergesinin yukarı yönlü bir seyirin tam tersini sağladığı birçok durumu zamanında yaşadık.

2009’dan beri Golden Cross, Altın’da kendini gösteremedi

Sunshine Profits’teki emtia veri analistleri, 2009’dan beri Golden Cross (altın haç) formasyonundan sonra altın satın almanın kazanç sağlamadığını belirtti. Örneğin, 2014 yılında altın piyasası birçok kez Golden Cross’u göstermesine rağmen sürdürülemez yukarı yönlü artışlarla sonuçlandı.

Üç ay sonra yüzde 170 arttış

Bitcoin’in tarihine baktığımızda ise aslında bu form oluşumu şimdiye kadar vahşi fiyat artışları oluşturmuş. Bu yüzden önümüzdeki günlerde fiyatlanmalarda sert hareketlerin yaşanması olasıdır. En değerli kripto para Bitcoin’de en son Nisan 2019’da gerçekleşen bu formasyondan üç ay sonra yüzde 170 arttış yaşamıştı. Yine, Ekim 2015’teki aynı şamdan deseni, tarihin en büyük fiyat artışlarından birini Bitcoin’e yaşatmıştı. Sadece iki yıl içinde 300 dolar dan 20.000 dolara fırlamıştı.

Tabi 20.000 dolar civarındaki fiyatlanması tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti fakat sonrasında büyük bir düşüş yaşamıştı. Ama unutmamamız gereken bir şey var. Teknik göstergeler sadece temel bilgilerdir. İşin birde şu kısmı vardı ki Bitcoin 2019’da Golden Cross oluşturabildi çünkü yatırımcılar BTC’yi o zamanlar da yükselen ABD-Çin ticaret savaşı ve yuan devalüasyonuna karşı bir sigorta varlığı olarak gördü. Teknik model daha sonra Facebook’un Terazi ile kripto para birimi sektörüne girmesi nedeniyle oluşan hype nedeniyle genişledi.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...