AnasayfaBitcoinBitcoin Fiyat Tahmini: 45,300 Dolar Seviyesinde Seyrediyor!

Bitcoin Fiyat Tahmini: 45,300 Dolar Seviyesinde Seyrediyor!

-

Analizlere göre boğaların son zamanlardaki düşüşlerden sonra tekrar alımlara başlaması an meselesi.

BTC/USD Uzun Vadeli Trend: Değişken (Günlük Grafik)

Anahtar seviyeler:

Direnç Seviyeleri: 51.000 dolar, 53.000 dolar, 55.000 dolar

Destek Seviyeleri: 41.000 dolar, 39.000 dolar, 37.000 dolar

Screenshot 3 1
Kaynak: TradingView

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 45.731 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor ve Bitcoin fiyatının bu seviyelerde seyrettiği dönemlerde ayılarla boğaların sık sık savaştığı görülmüştür. 

Bununla birlikte, günlük grafikte Bitcoin 9 günlük ve 21 günlük hareketli ortalamaların arasında kaldığı için, güçlü dirençlerle karşılaşmamak için yükselişlerin zamana yayılması daha sağlıklı olabilir.

Bitcoin Fiyat Tahmini: Bitcoin Fiyatı Yukarı Çıkabilir

Günlük grafiğe bakıldığında, Bitcoin fiyatı yükselişe geçebilir ve 9 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkabilir ancak flama desteği çökerse 45.000 dolardaki desteği bile sert şekilde kırabilir. 

Bu nedenle, Bitcoin 21 günlük hareketli ortalamanın altına düşerse fiyatının 43.000 dolar seviyelerine düşmesi muhtemel görünüyor. Teknik göstergeye göre, sinyal 60 seviyesinin üzerinde kaldığı için Göreceli Güç Endeksi (RSI 14) henüz yukarı yönlü hareket yapmadı. Bu arada, RSI (14) aşırı alım bölgesine geri dönerse, boğalar tekrardan sahneye çıkabilir.

BTC/USD Orta – Vadeli Trend: Değişken (4 Saatlik Grafik)

Bugünün erken saatlerinde Bitcoin (BTC), hakimiyeti ayılardan boğalara geçti ve 44.216 dolardan 45.926 dolara yükseldi. Aşağı yönde bakıldığında, 45.000 dolarlık bir sağlıklı desteğimiz var. Ancak diğer destek 44.000 dolar ve daha aşağısı olabilir.

Screenshot 4 1
Kaynak: TradingView

Ancak teknik gösterge Göreceli Güç Endeksi (RSI 14) aynı yönde 50 seviyeleri civarında hareket ediyor. Bitcoin 9 günlük ve 21 günlük hareketli ortalamaların civarında seyrediyor, bir sonraki yükseliş hareketi, fiyatı 48.000 dolar ve üzerinde potansiyel dirence ulaşmadan önce kanalın üst sınırına doğru çıkarabilir.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoparalar.net veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

kripto kredisi crypto loan

En iyi 5 borsanın güncel kripto kredisi oranı

0
En popüler kripto para borsalarının güncel "kripto kredisi" oranlarını sizler için derledik. Kripto kredisi kampanyaları sınır tanımıyor! Kripto kredisi kampanyaları başlatan bazı borsalar, ilginç yöntemler ile...
Bitcoin

Bitcoin Almalı Mıyız?