Anasayfa Bitcoin Bitcoin düşüyor, dolar yükseliyor

Bitcoin düşüyor, dolar yükseliyor

-

Bitcoin düşüyor, diğer yandan ise dolarda yükseliyor. 2020 yılına hazırlıkların yapıldığı bugünlerde, en değerli kripto para Bitcoin ‘de dalga teorisi kendini göstermiş oldu. Klasik teknik analizi destekleyen hareketi ise piyasada korku yaratmış durumda. Akıllara gelen ilk şey ise ayı piyasasının devam etme ihtimali !

Bitcoin düşerken doların yükselmesi kripto paraların azda olsa TL bazlı değerini koruduğunu görebiliriz.

Analist ve borsacı Peter Brandt’in yaptığı 2020 BTC tahminini hatırlatmakta fayda olabilir. Onun 2020 temmuz ayı BTC fiyat tahmini 5500 dolar seviyeleriydi. Son 24 saat içinde fiyatın 6500 doları test etmesiyle Brandt, kendi fiyat tahminini tekrar yineledi. BTC, TSİ 23.40’ta Bitstamp borsasında 6590 dolardan alınıp satılarak işlem gördü.

Son 7 ayın en düşük seviyesi

Bitstamp borsasında 6590 doları dün gece test eden Bitcoin, son 7 aylık maratonunda gördüğü en düşük fiyatlanmayı yaşadı. Bu olanların bir çok nedeni varken şuan en güçlü nedeni Çin gösteriliyor. Çin’in müsamaha etmekten vazgeçip sert davranmasıyla geçtiğimiz aylarda baskı altında kalan en değerli kripto para BTC ve altcoinler, Çinli hükumeti Haziran’da yüzde 600’e varan kazanç vaat eden birden fazla saadet zinciri şüphelisini tutuklamıştı. Hükumet yetkililerinin art arda yaptığı hamleler piyasayı olumsuz etkiliyor.

Sanat dünyasıda kripto para piyasasına yatırım yapıyor

Geçtiğimiz gün manken Didem Soydan, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ile beraber Ebru Baki’nin sunduğu Kriptometre programına konuk olarak Bitcoin hakkında düşüncelerini paylaştı. Soydan, 4 yıl önce piyasaya giriş yaptığını ve o zamanlar herkes bana bunun bir hayal ürünü olduğunu söylemişti dedi. Ama yinede yatırımını yapmaktan vazgeçmediğini söyledi. Ünlü manken Soydan gibi bazı sanatçı ve ünlülerinde kripto para piyasasına ilgi duyduğunu biliyoruz.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Binance TR

binance ref kare

Bitcoin Yorum ve Haber

XRP Ripple Haberleri

XRP Fiyatı Her Şeye Rağmen Kararlı Duruyor! Ama Neden?

0
XRP Fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 'in 1.3 milyar dolarlık davasına ve tüm borsa delistlerine rağmen kararlılık kazandı. XRP Fiyatı...

Ethereum Yorum ve Haber

XRP Ripple Haberleri

XRP Fiyatı Her Şeye Rağmen Kararlı Duruyor! Ama Neden?

0
XRP Fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 'in 1.3 milyar dolarlık davasına ve tüm borsa delistlerine rağmen kararlılık kazandı. XRP Fiyatı...