AnasayfaBitcoinBitcoin de Güçlü Destek Seviyesi 42.954 Dolar

Bitcoin de Güçlü Destek Seviyesi 42.954 Dolar

-

Bitcoin dün gece 4 saatlik kapanışını psikolojik destek seviyesinin altında kapattı. Psikolojik seviye olan 45.000 dolar fiyatı önemli bir destek oluşturmuştu. Ama bu seviyenin haftalık olarak aşılması da önemlidir.

Bitcoin Yükselmek İstiyorsa, Haftalık Kapanışını 45 Bin Dolar Üzerinde Yapması Gerekecek

Bitcoin dominansında oluşan 45 bin dolar seviyesinin dün gece 4 saatlikte kırılması ayıların piyasaya gireceği endişesi yarattı. Fakat bu olay aslında çokta önemli değil. Yükseliş kanalını aşağı kırması için iki faktör daha var.

1.Faktör: BTC’nin haftalık kapanışını da 45 bin doların altında yapması gerekecektir. Aksi durumda yükselme devam edebilir.

2.Faktör: En önemli yani kritik destek seviyesi henüz kırılmış değil. 42.954 doların altına inmedikçe, BTC’de tam anlamıyla destek kırılmış değil.

Bu iki önemli faktörün negatif anlamda gerçekleşmesi artık ayıların varlığını hissettirebilir. Ama bu iki durum aşılmadıkça lider kriptopara da artış devam edebilir.

Ayı Piyasasının Geldiğini Nasıl Anlarız?

Piyasanın karamsar ve fiyatların düşüş trendinde olduğu döneme dediğimiz ayı dönemi için ana trendin aşağı kırması lazım. Yükseliş kanalında bu seviye yaklaşık 35 bin dolarlara denk geliyor. Altına indiği takdirde ayı piyasasından fiilen bahsetmek artık mümkündür.

Destek bölgesinden geri dönerse eğer, tekrar bir risk oluşturmamak için 50.500 dolar seviyesinden tutunması gerekecektir. Hatta bu seviyede tamamen tutunduğunun göstergesi olarakta en az 4 kapanış mumunun üst noktası yukarıda olması lazım.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

ath nedir

ATH Nedir? Kriptoparalarda Ne Anlama Geliyor?

0
ATH, İngilizce dilinden ekonomi terimlerine kazandırılmış bir kısaltmadır. "All Time High" kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe anlamı ise "Tüm Zamanların En Yükseği" demektir. Bir döviz...

Ethereum Yorum ve Haber

ath nedir

ATH Nedir? Kriptoparalarda Ne Anlama Geliyor?

0
ATH, İngilizce dilinden ekonomi terimlerine kazandırılmış bir kısaltmadır. "All Time High" kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe anlamı ise "Tüm Zamanların En Yükseği" demektir. Bir döviz...