AnasayfaBitcoinBitcoin Aylık Kapanışı 57.750 Dolar Seviyesinde Gerçekleştirdi

Bitcoin Aylık Kapanışı 57.750 Dolar Seviyesinde Gerçekleştirdi

-

Bitcoin aylık kapanışı 57.750 dolarda gerçekleşerek piyasaya olumlu sinyaller vermiş oldu. 58 bin doların üzerinde fiyatlanarak enerjisini ortaya koydu.

btc aylik grafik
Kaynak: TradingView

Bitcoin Aylık Kapanışı, Altcoinler İçin Çok Önemliydi

BTC aylık kapanışını yaparken gözler lider altcoin ETH’de ve sürekli ATH yapan BNB’deydi. Lider kriptopara birimine bağlantılı hareket yapan altcoinler için BTC’nin iyi bir seviyede kapanış yapması önemli.

Olası bir 44 bin dolara çekilme hareketinde altcoinler için ezici bir durum gerçekleşebilirdi ki bu olmadı. Aksine majör kriptoparanın 57.750 dolarda kapanış yapması piyasaya genel açıdan olumlu bir hava verdi.

Bitcoin 58.000 doların üzerine çıkarken, kripto piyasası iki günde 170 milyar dolar artarak tekrar ilgi odağı oldu. BNB ve ETH yeni ATH kayıtlarını tazeledi. 55 bin dolar civarında ve altındaki bir kaç günlük konsolidasyonun ardından, BTC nihayet bir hamle yaparak yönünü yukarı çevirdi. 58 bin doların üzerine çıkarak piyasaya tekrar can verdi. Ethereum ve Binance Coin için yeni ATH’lere rağmen, BTC aslında son zamanlarda kaybettiği piyasa hakimiyetinin bir kısmını geri almayı başardı.

Bitcoin İki Günde 6.000 Dolar Arttı

Altcoin piyasası son zamanlarda etkileyici fiyat artışları yaşarken, BTC en iyi ihtimalle durmuş gibi görünüyordu. Nisan’daki düşüşlerden sonra 50.000 doların altını bile gördü ve 55.000 bin doların üstüne çıkamamıştı.

29 Nisan 2021 tarihinde yani 2 gün önce 52 bin dolarda alıcı bulan BTC, son artışlardan sonra 58 bin doların üzerine çıktı. Böylelikle yatırımcısına 2 günde 6.000 dolar kar ettirdi.

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...