AnasayfaBitcoinBitcoin, 2017'deki yükseliş hareketini tekrarlıyor !

Bitcoin, 2017’deki yükseliş hareketini tekrarlıyor !

-

Bitcoin yükseliş hareketini, sosyal medya yatırım fenomeni Ivan on Tech yorumladı. BTC için söyledikleri bu sözler, oldukça ilgi çekici oldu. Ve yüzlerce kez yorumlanan bu görüşünü bakın hangi teknik analizlerle destekledi.

BTC, 4.çeyrekte 20 bin dolar seviyesini aşabilir!

Ivan’a göre lider kriptoparadaki bu hareketlilik ve izlemiş olduğu yol tam anlamıyla 2017’deki boğa koşuşunun aynısı. Ve piyasalar açısından girmiş olduğumuz yılın bu son çeyreğinde sürpriz artışlar olabilir. Böylelikle 3 yıl önceki boğa sezonunu 2020 yılının 4.çeyreğinde yatırımcılara yaşatabilir.

btc 2017 2020 karsilastirma grafigi
Kaynak: TradingView

Grafiği incelediğimizde ise Ivan’ın özellikle dikkat çektiği bir nokta bulunuyor. 1 Kasım 2017 yılındaki 13800 dolar seviyesi, üç yıl aradan sonra 1 Kasım 2020 ‘de yine aynı fiyatta duruyor. Şuanki fiyatı da gün içinde 13800 dolar seviyesinde ortalama bir hareketle fiyatlanıyor.

Bitcoin yükseliş hareketinin altında yatanlar neler? Ivan; Covid-19 ‘un kritik bir döneme girmesi, Avrupa’da yetkililerin katı yeni tecrit kısıtlamaları getirmesinin ardından Barselona’da şiddetli çatışmaların çıkması ve 2020 de gelişen önemli kriptopara gelişmelerini istinat alarak bu görüşünün arkasında durdu.

ispanyada 4 haftalik tecrit uygulamasi
Kaynak: Euronews

BTC S2FX Model’e göre fiyatın artışı destekleniyor

Bitcoin Stok-Akışı Çapraz Varlık Modeli (S2FX), aylık S2F ve fiyat verileri ile yapılan bir hesaplama türüdür. Veri noktaları zaman sırasına göre dizine eklenir ve bir zaman serisi modeli ortaya çıkmış olur. Çıkan bu grafiğin analizi olarak bilinir.

Bu modele göre lider kripto varlıkta büyük boğa koşusu oldukça yakın görünüyor. Bir çok uzman analiste göre, BTC’nin değeri ve S2F modeli arasındaki ilişkinin yanlış olmadığı doğrulandı.

bitcoin s2fx model fiyat
Kaynak: PlanB

Ivan on Tech’in konuyla ilgili detaylı videosu;

kriptoparalarhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız konut, yol ve mega yapı projelerinde Şantiye Şefi olarak çalışmıştır. Yurt dışında (Irak'ta) çalıştıktan sonra, Blockchain, kriptoparalar ve bilgi teknolojileri alanlarında kendini geliştirmiştir. Ayrıca bir alan adı ve hosting firması olan Larabit.net şirketinin kurucusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

En İyi Kriptopara Borsaları

Bitcoin Yorum ve Haber

bitcoin dolar

Dolar kuru, kripto para paritesinde 9 TL’yi aştı

0
Dolar kuru hafta sonu gelmeden önce cuma kapanışını 8,88 TL'den yapmıştı. Ama hafta sonu kripto para doları olarak görülen USDT biriminde 9 TL'yi geçti. Dolar,...