Ana Sayfa Analiz BTC, ETH, XRP fiyat tahmini - Ayı piyasası geri mi dönüyor?

BTC, ETH, XRP fiyat tahmini – Ayı piyasası geri mi dönüyor?

-

Kripto paralar mayıs ayında son 9 ayın en iyi performansını yaptılar. Bitcoin 3.200 dolar seviyesinde dibi görmüşken, dün akşam saatlerinde 9.050 doları görerek son zamanların zirvesini gördü. Ama daha sonra büyük bir hayal kırıklığı yaparak 8.000 dolar seviyesine kadar inip tekrar 8.300 seviyesine toparlandı.

Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

Belki de kimsenin tahmin edemeyeceği bir iniş eğrisi çizen kripto para piyasası, hızlı bir düşüş ile herkesi şoke etti.

Yinede şöyle bir genel bakış attığımızda Bitcoin’in baskınlığı hala sürüyor. Dominant kripto para olan BTC hala piyasanın yüzde 52 den fazla oranını elinde bulunduruyor. Aşağıda verdiğimiz grafikte Bitcoin’in 5 gün önceki konumuna geri döndüğünü görebilirsiniz. Bu yüzden uzun vadede kritik bir şey olmadı aslında. Normal bir düzeltme yaptı diyebiliriz. Grafiğe göre RSI göstergesi aşırı satım alanını kırmak üzere olduğunu görüyoruz. Bu da fiyatın 7.900 doların altına düşemeyeceğini gösterir bize.

bitcoin tahmin grafigi

Ethereum fiyat tahmini

Tether ve Ethereum’un blockchain ile ilgili haberleri bile ETH’nin fiyat düşüşünü engelleyemedi. Saatlik grafiğe baktığımızda Ethereum, azalan kanalda işlem görüyor ve tahminlerimize göre bu düşüşün devam edebileceği yönünde sinayeller veriyor.

Şu anda en değerli ikinci kriptonun fiyatı 250 doların üzerinde; bununla birlikte, büyük olasılıkla koridor 235 – 245 dolar arasında değişecektir. 235 doların altında herhangi bir hareket görülmüyor. Ayrıca MACD dalgasını düşüşten boğaya çevirmek üzere olduğunu belirtmekte fayda vardır.

ethereum tahmin grafigi

Ripple (XRP) fiyat tahmini

Ripple da dün akşam hızlı düşüşün kurbanlarından biri olmuş olsada, şu anki durumu fiyat artışına işaret ediyor. Teknik analizler bu yönde.

Aslında dün akşam Ripple 0,40 dolar seviyelerine inmediği içinde şanslı oldu. Haziran ayında artış kaçınılmaz gibi görünüyor. MACD oldukça olumlu görünümde ve çizgileri yukarı yönlü. RSI yada baktığımızda aynı şeyi görebiliriz.

ripple fiyat tahmini grafigi

Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En çok okunanlar