Ana Sayfa Analiz BTC de olası boğa ve ayı senaryosu nasıl gerçekleşebilir

BTC de olası boğa ve ayı senaryosu nasıl gerçekleşebilir

Bitcoin (BTC) fiyatı 4 Nisan’da 7.000 dolarlık ikinci girişimini yaptı. Ardından nispeten dar bir aralıkta işlem görmeye devam etti. Kripto varlık, günün geri kalanı için 6.800 dolara geri çekilmeden önce 6.985 dolara yükseldi.

Lider kripto para, Cumartesi günü paralel ticaret yaparken, ilk on altcoine baktığımızda ise marjinal kazançlar kaydederek yatırımcısını sevindirdi. Ethereum (ETH) %1.58, Litecoin (LTC) %1.03 ve Binance Coin (BNB) %2.33 kazandırdı.

Algorand (ALGO) en iyi çıkış yapan altcoinler arasındaydı. %11,34 artış yaparak en çok kazandıranların başında geldi. Onu Enjin Coin (ENJ), ARPA Chain (ARPA), NKN ve Theta Token takip etti.

Fiyat bilgisi kaynağı: Coin360

6.900 – 7.200 dolar aralığı aşılması zor bir direnç bölgesidir. Ancak haftalık hareketlere bakılırsa, yatırımcılar Bitcoin fiyatının 7,200 doların üzerinde keskin bir hareket yapıp yapmadığını veya 5,800 dolara gerilediğini görmek için merakla bekleyecekler.

Yükselen bir grafik görüntüsü veren BTC’de satış baskısı kafaları karıştırırken, durum aslında aşağıdaki grafikte net bir şekilde ifade ediliyor.

Şimdi gelelim olası senaryolara..

Boğa senaryosu

Eğer olurda bahsettiğimiz güçlü satış duvarı alabora edilirse,7.200 dolardan yüksek hacimli VPVR düğümüne iten yüksek bir hacim artışı yaşayabilir. 7.200 doları delip geçerse, Bitcoin fiyatının 8.000 dolara yükselmesini ve 100 ve 200 günlük hareketli ortalama ile 8.143 ve 8.133 dolara iğne atabilir. Evet tüm bunlar mümkün olabilir. Ama çoğu analistin görüşüne göre yüksek satış baskısını aşamayacak şeklinde görüşlerde öne çıkmıyor değil.

Ayı senaryosu

Bitcoin günlerdir etrafında döndüğü 6.900 ve 7.100 dolar direncini reddetmeye devam ederse, önce fiyat 6.350 ve sonrasında 5.850 doların altında yeniden fiyatlanabilir.

Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

342BeğenenlerBeğen
82TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Öne Çıkanlar

Glassnode Ajansı: ETH’lerin çoğu DeFi akıllı sözleşmelerinde tutuluyor

Glassnode ajansının raporuna göre, Ethereum kullanıcılarının şu anda bakiyelerinin çoğunu merkezi dijital alışverişlerde ve merkezi borsalarda tutmak yerine DeFi akıllı sözleşmelerinde tuttukları...

Twitter, yatırımcılar için karlı bir ortam olduğunu kanıtladı

Twitter, bir çok alanda olduğu gibi yatırım dünyasını da ciddi bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Kriptoparalar piyasasını tahmin etmek...

Bitcoin, dünyanın en büyük 6’ıncı para birimi!

Yapılan yeni bir ankette en popüler dijital para birimi olan Bitcoin (BTC), dünyanın en büyük altıncı para birimi olarak seçildi.

Dördüncü sanayi devrimi, Blockchain tarafından desteklenecek !

Gürcistan'ın eski başbakanı Mamuka Bakhtadze, geçtiğimiz günlerde Blockchain 'in önemini konuştu. Yeni bir teknoloji olarak potansiyelini açıkladı.Bakhtadze, bu teknolojinin büyük bir etkisi...

Merkez Bankası, 10 Kriptopara Uzmanı ‘nı işe alacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital para AR-GE ekibinde çalışmak üzere takım arkadaşları arıyor. TCMB, ortaya koyduğu kurumsal vizyon...