Ana Sayfa Altcoin BSV Çatallanma için hazırlanıyor, yeni bir boğa kapıda olabilir!

BSV Çatallanma için hazırlanıyor, yeni bir boğa kapıda olabilir!

Son 30 gün içinde tam %230 artış yaparak yatırımcısını sevindiren Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV), yeni bir çatallanmanın (Hard Fork) eşiğinde.

BSV Çatallanması ne zaman

4 Şubat 2020 tarihinde (Genesis Block) çatallanma yaşayacağı duyuruldu. Son günlerde yaşadığı artışı, Satoshi davacısı Craig Wright’ın ilk günlerde madencilikten milyonlarca dolarlık Bitcoin içeren bir ‘Lale Fonu’na erişebileceği söylentileri ile ilişkili olduğu biliniyor. Ama bu defa artışı tetikleyecek bir başka etken daha var. 4 Şubatta yaşayacağı çatallanma bir başka boğanın arenaya çıkacağı ihtimalini gösteriyor. Ama bu olacağı anlamınada gelmez. Çünkü son zamanlarda yaşadığı yüksek artış onu bir düzeltme hareketine de götürebilir.

Bitcoin SV o tarihte, orijinal Bitcoin protokolüne mümkün olduğunca yakın bir şekilde sert çatala ayarlanmış. ‘Genesis’ olarak adlandırılan çatal, resmi duyuruya göre bir yükseltme yerine daha çok bir restorasyon olarak tanımlanıyor.

BSV’nin Kurucu başkanı Jimmy Nguyen;

Her tür verinin, işlemin ve dijital etkinliğin, tıpkı dünyanın tek bir halka açık İnternette çevrimiçi faaliyet gösterdiği gibi, tek bir ortak blok zincirinde“ zincir halinde ”olabileceği bir dünya.

İfadelerine yer verdi. Genesis block teorik olarak daha büyük işlem hacimlerine izin verecek blok boyutları için varsayılan sabit kapağı kaldıracaktır. BSV ağında blok boyutu ve işlem kapasitesi mutabakatını yönetmek protokol geliştiricilerden ziyade madencilere bağlı olacakmış. Kendilerini orjinal Bitcoin olarak lanse eden BSV firması, Bitcoin’in evrimi üzerindeki değişikliklerini geri yüklemeyi ve yapay sınırları kaldırmayı planlıyorlar. Geliştiriciler ağ için hangi parametrelerin en avantajlı olduğu konusunda farklı görüşlere sahip olduklarından, bunlar oldukça tartışmalı olsa da, zararlı değişiklikler olarak kabul ettiklerini kaldırmaya çalışacakmış.

Bugün yapılan değişiklik 100 yıl sonrada kullanılabilecek

Sert çatal protokolü (Hard Fork) ilk defa Satoshi Nakamoto tarafından 2009 yılında ortaya çıkmıştı. Bitcoin vizyonuna geri döndürerek protokolü stabilize edecek bu muhteşem özellik sayesinde bugün yapılan bir değişiklik 100 yıl sonrada kendini gösterecektir.

Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

341BeğenenlerBeğen
82TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Öne Çıkanlar

Glassnode Ajansı: ETH’lerin çoğu DeFi akıllı sözleşmelerinde tutuluyor

Glassnode ajansının raporuna göre, Ethereum kullanıcılarının şu anda bakiyelerinin çoğunu merkezi dijital alışverişlerde ve merkezi borsalarda tutmak yerine DeFi akıllı sözleşmelerinde tuttukları...

Twitter, yatırımcılar için karlı bir ortam olduğunu kanıtladı

Twitter, bir çok alanda olduğu gibi yatırım dünyasını da ciddi bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Kriptoparalar piyasasını tahmin etmek...

Bitcoin, dünyanın en büyük 6’ıncı para birimi!

Yapılan yeni bir ankette en popüler dijital para birimi olan Bitcoin (BTC), dünyanın en büyük altıncı para birimi olarak seçildi.

Dördüncü sanayi devrimi, Blockchain tarafından desteklenecek !

Gürcistan'ın eski başbakanı Mamuka Bakhtadze, geçtiğimiz günlerde Blockchain 'in önemini konuştu. Yeni bir teknoloji olarak potansiyelini açıkladı.Bakhtadze, bu teknolojinin büyük bir etkisi...

Merkez Bankası, 10 Kriptopara Uzmanı ‘nı işe alacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital para AR-GE ekibinde çalışmak üzere takım arkadaşları arıyor. TCMB, ortaya koyduğu kurumsal vizyon...