Anasayfa Altcoin Popüler Altcoin ALGO, Coinbase'de Listelendi

Popüler Altcoin ALGO, Coinbase’de Listelendi

-

Dünyanın en popüler kripto para borsaları arasında yerini alan Coinbase, yeni olan bir Altcoin olan Algorand’ı 16 Temmuz tarihinde listeledi.

Amerika merkezli kripto para borsası olan Coinbase, ALGO’yu 2019 Eylül ayında kendisinin kurduğu ticaret tabanlı platformuna eklemişti. Bu olayın üzerinden ALGO’yu yaklaşık olarak 10 ay sonra kendi borsasında listelemeye karar verdi. ALGO, Coinbase tarafından listelenen son Altcoin oldu. 16 Temmuz tarihinde açıklamalarda bulunan ALGO ekibi, bu tarihten sonra artık Coinbase’in ana sitesinde, Android ve Apple cihazlarda işlem görmeye başladıklarını belirtti. Bu açıklamanın ardından ALGO’nun piyasa değerinde yaklaşık olarak yüzde 22 artış yaşandı.

ALGO Nedir?

Başarılı bir lansman geçiren ALGO ekibi, bu lansmandan hemen sonra Binance ve Coinbase’in ticaret tabanlı platformunda listelenerek bütün kripto para piyasasını adını güçlü bir şekilde duyurmuştu. Ancak bütün bu olumlu haberlere rağmen piyasaya çıktığı ilk günlerde yaklaşık olarak 2.5 dolar civarlarında işlem gören Altcoin, 0.25 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu dibi görme olayından sonra yavaş yavaş değerini arttırmaya başlayan ALGO, 16 Temmuz günü Coinbase’de listelenme haberinden sonra hızlı bir yükseliş yakalamayı başardı.

ALGO’yu güvenli bir Pure Proof of Stake (PPoS) blockchain olarak tanımlayabiliriz. Aynı zamanda da ALGO özel izin gerektirmemekle beraber açık kaynaklı ve herkesin kullanımına açık bir kripto paradır. ALGO’nun amacı ise halihazırda aktif olarak kullanılan blockchain paradigmasını iyileştirerek ve bunun üzerine değer katarak blockchain geliştirmelerini daha kolaylaştırmak ve uygun bir temel sağlamaktır.

ALGO, birçok kripto para sever tarafından blockchain 3.0 olarak görülüyor. Bunun en büyük nedeni ise Bitcoin’in merkeziyetsizlik ve güvenlik özelliklerini bozmadan ölçeklenebilirlik problemini ortadan kaldırmasıdır. Aynı zamanda madencilik merkeziliğine neden olan PoW’a (Proof of Work) yani merkezi Bitcoin madenciliğine tepki olarak doğan ALGO’nun arkasında ise Algo Capital adlı vakıf bulunuyor. ALGO’nun kurucusu ise MIT profesörü ve Turing ödülünü kazanan Silvio Micali’dir. Şirketin CEO koltuğunda da Fuze’nin eski CEO’su Steve Kokinos oturuyor.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Binance TR

binance ref kare

Bitcoin Yorum ve Haber

XRP Ripple Haberleri

XRP Fiyatı Her Şeye Rağmen Kararlı Duruyor! Ama Neden?

0
XRP Fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 'in 1.3 milyar dolarlık davasına ve tüm borsa delistlerine rağmen kararlılık kazandı. XRP Fiyatı...

Ethereum Yorum ve Haber

XRP Ripple Haberleri

XRP Fiyatı Her Şeye Rağmen Kararlı Duruyor! Ama Neden?

0
XRP Fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 'in 1.3 milyar dolarlık davasına ve tüm borsa delistlerine rağmen kararlılık kazandı. XRP Fiyatı...